Rize Satış Mağazamız Açıldı

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Rize Satış Mağazası, düzenlenen törenle resmi açılışını gerçekleştirdi.

İşletmeciliğini iş adamı Şeref Kayış’ın yaptığı Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Rize Satış Mağazası, Portakallık Mahallesi Menderes Bulvarı üzerindeki yerinde resmi açılışını gerçekleştirdi.

Açılış nedeniyle düzenlenen törene, FİSKOBİRLİK Rize Satış Mağazası İşletmecisi İş Adamı Şeref Kayış’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Personel Daire Başkanı Ahmet Minder, Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Av. Lütfi Bayraktar, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muammer Atılgan, FİSKOBİRLİK yöneticileri, siyasiler, iş adamları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Av. Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK’in Dünyanın en büyük tarımsal birliklerinden bir tanesi olduğunu ifade ederek, “FİSKOBİRLİK, aynı zamanda Dünyanın en büyük fındık tarım geliri. Dolayısıyla çok önemli bir birlik ve önemli bir kuruluş. En önemlisi bu ülkenin öz evlatlarının kuruluşu, yani bir kooperatif işletmesi. Biz ve bizim gibiler zaman zaman burada nöbet devralıyoruz. Bu kurumlar bütün kazanımlarıyla üreticiye, ortaklarına, Türkiye’de yaşayan insanlara gelecek devreden, onların emeklerine bir miktar artı değerler katmaya çalışan kurumlardır. Bu anlamda burası aslında hepimizin. Burası FİSKOBİRLİK olarak Türkiye’de yaşayan herkesindir.” dedi.
FİSKOBİRLİK olarak birinci gayelerinin para kazanmak olmadığını kaydeden Av. Bayraktar, “Para kazanmak gibi bir derdimiz var tabiî ki. Niye? Kazanırsak üreticiye daha fazla katkı sağlayabileceğiz. Ama birinci gayemiz bu kuruluşların üreticinin zaman içinde mağdur olmasını engellemek, çektiği sıkıntıları azaltmak anlamında gelecek nesillere bir kültür devretmek anlamında bu kurumların yaşamasını sağlamak. FİSKOBİRLİK’in bu bölgede Ordu’dan Trabzon’a kadar 50 tane marketi var Fiskomar adı altında, discount tarzında. Orada da ürünlerimiz satılıyor. Bu anlamda burası 11. Şubemiz.” diye konuştu.

Bayraktar, FİSKOBİRLİK toparlandığını ve hazinesine yeni ürünler katmaya çalıştığını kaydederek konuşmasını, “FİSKOBİRLİK toparlanıyor, hazinesine yeni ürünler katarak ürün yelpazesini genişletmeye çalışıyor. FİSKOBİRLİK’in üretim tesisleri Giresun’da ve yeni bir tesis yapmaya çalışıyoruz. Güç birliği yaparak bu kurumları yaşatmak gibi bir görevimiz var. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Buranın açılmasına katkısı olan başta Şeref bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah hep birlikte büyümeye devam edeceğiz.” sözleriyle tamamladı.
Cumhurbaşkanlığı Personel Daire Başkanı Ahmet Minder ise açılış öncesi yaptığı konuşmada, işletmeciliğini iş adamı Şeref Kayış’ın yapacağı işyerinde çay ve fındığın müştereken kardeşliğin de sembolü olmasını dileyerek, “Çay ve fındık Karadeniz bölgesinin olmazsa olmaz iki en önemli ekonomik unsuru. Burada ikisi birlikte satış reyonunda buluştular. Çay ve fındığın birlikte olduğu çok güzel bir mekan yapılmış. Gayet de güzel olmuş. Helalinden bol kazanç diliyorum. Böyle bir yerin Rizemizde açılmasına vesile olan FİSKOBİRLİK yönetimine teşekkür ediyorum. Şeref Kayiş kardeşime de hayırlı kazançlar dileğiyle Allah utandırmasın” dedi.
Konuşmaların ardından fındık ve fındık ürünleriyle Çaykur ürünlerinin satışının yapıldığı FİSKOBİRLİK Rize Satış Mağazası, yapılan duanın ardından Bayraktar, Minder, Kayış ve FİSKOBİRLİK yöneticilerinin kurdelayı kesmesiyle hizmete açıldı.

Bu sayfa 6313 ' kez görüntülendi.